Aleš Adámek
alda78@seznam.cz

Fotoaparát jsem poprvé držel v ruce asi v osmi letech, když jsme s dědečkem jeli na výlet do kopřivnického muzea automobilů Tatra. Od té doby mě fotografie provází celým životem. O něco více jsem se o fotografování začal zajímat asi v devatenácti letech, když jsem si v bazaru za 300 korun koupil ošoupanou zrcadlovku Zenit.

Náměty pro mé fotografie byla nejčastěji příroda a makrofotografie, ale nedrželo mě to moc dlouho. V době nástupu éry digitální fotografie jsem se začal focení věnovat v mnohem větší míře, protože mě fascinovala možnost okamžité kontroly výsledku. Digitální fotografii jsem věrný dodnes, i když se poslední dobou začínám vracet k focení na černobílý negativní film. Ústředními náměty mých fotografií je krajina, architektura a příroda na které narazím při svých cestách a výletech.

V poslední době se zaměruji na fotografování lidí a jejich portrétů, rád se účastním fotografování nejrůznějších kulturních a rodninných akcí nebo svateb. Budu velmi rád pokud Vás některé z mých fotografií zaujmou.